Навчально-інформаційний портал
Олега Лагоднюка 

Національний університет водного господарства та природокористування

Каталог файлов

Головна » Файли » Лекції, практичні, лабораторні » Геоінформаційний аналіз даних ДЗЗ

Відновлення зображень та перетворення
02.04.2014, 23:04

Видалення помилок датчика (радіометрична корекція)

Спробуємо виправити шуми на зображеннях, причиною яких є похибка датчика. Ця похибка проявляється у формі смугастості (striping). Така ситуація є типовою для старих знімків, але може траплятись з будь-яким типом датчиків. Смугастість – систематичний шум на зображенні, який є результатом розрегулювання окремих датчиків для певних смуг хвиль. Це відбувається в тому випадку, коли датчик фіксує набагато вищу чи нижчу відбивну здатність, ніж інші датчики даної смуги хвиль.

Процедура, яка видаляє систематичні шуми на зображенні - називається destriping. Видалення виконується на основі обчислених середніх значень та стандартних відхилень для всього зображення. Можуть виправлятись тільки вертикальні або горизонтальні смуги шумів. Датчики типу MSS, TM мають горизонтальну смугастість, в той час, як система SPOT – вертикальну.

Відкрийте зображення супутника SPOT – NJOLO2 (папка Introductory IP), з сірою палітрою та типом автовирахування ‑ рівні інтервали. Це «сире» (необроблене) зображення другої смуги (Малаві, Південна Африка). Чітко видно наявний вертикальний шум (смугастість).
///

Категорія: Геоінформаційний аналіз даних ДЗЗ | Додав: Lalinka | Теги: idri, ДДЗЗ
Переглядів: 865 | Завантажень: 16 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]