Загальна характеристика роботи
Використання ГІС-технологій дозволяє надати для управлінського персоналу дані в доступному вигляді. Для прийняття рішень цифрове представлення забезпечує проведення моделювання ситуацій практично в режимі реального часу і без значних витрат. ГІС-технології дозволяють кожному місту мати єдину базу даних, яка як живий механізм постійно поповнюється та змінюється управлінськими структурами цього міста. При цьому кожна управлінська структура має право на зміну тільки тих даних за які вона відповідає, але має можливість відслідковувати всі зміни, які виникнуть при прийнятті і застосуванні цих рішень в цілому по місту, що фактично є моделюванням для прийняття вірного рішення.
На жаль, в Україні поки що такі технології в муніципальному управлінні не мають широкого застосування. Проблема полягає в непідготовленості управлінського персоналу до роботи з даними ДЗЗ та ГІС-технологіями.
Актуальність застосування тривимірного моделювання в області ГІС пояснюється, насамперед, тим, що воно забезпечує більшу наочність і інтерпретацію даних, надає можливість найбільш повно передавати інформацію про зміни об'єктів і досліджуваного середовища із часом, а також дозволяє реалізувати ряд прикладних завдань недоступних для рішення з використанням двомірних даних.
- Зв'язок роботи з науковими програмами, планами, темами
[Матеріал поки що в розробці]
Метою роботи є розробка концептуальних підходів впровадження 3D-технологій для функціонального забезпечення муніципальної ГІС м.Рівне.
- Наукова новизна отриманих результатів
[Матеріал поки що в розробці]
- Практичне значення отриманих результатів
Полягає в використанні трьохмірного моделювання для функціонального забезпечення муніципальної ГІС м.Рівне, що підвищить рівень сприйняття, обробки й аналізу інформації при прийнятті управлінських рішень.
Маючи базову картографічну й тематичну інформацію й відповідний інструментарій, міське керівництво може розробляти проекти муніципального планування розвитку територій, а також проводити моніторинг діяльності різних служб: транспортної, пожежної охорони, освіти, охорони здоров'я, соціального забезпечення та ін.
Тривимірні моделі міст, впроваджувані в тривимірний ландшафт, спроектований на основі цифрових картографічних даних і матеріалів дистанційного зондування, дозволяють підвищити якість візуального аналізу території й забезпечують прийняття зважених рішень із більшою ефективністю.
Основний зміст роботи
[Матеріал поки що в розробці]
[Матеріал поки що в розробці];
[Матеріал поки що в розробці]
[Матеріал поки що в розробці]
[Матеріал поки що в розробці]
Використана література
[Матеріал поки що в розробці]
|